Ramazan YILMAZ

Psikolojik Danışman

Usb/Flash Bellek Removable Disk Kısayol Sorunu ya da Flash Bellek Dolu Ancak Dosyalar Görünmüyor Sorununu yaşayanlar için hazırladığım yazıma hoşgeldiniz.

Bilindiği üzere ryilmaz.com adlı sitem üzerinden kendi deneyimlerimden yola çıkarak sizlere bilgi sunmaktayım. Kaliteli bir paylaşımda bulunmayalı epey zaman geçti. Eğitim camiası hakkında bilgi sahibi olanlar okullarda bilgisayarların genellikle virüslü olduğunu bilirler. Psikolojik Danışman olmam vesilesi ile bilgisayarlarla okulda haşir naşirim ve sürekli virüslerle uğraşmaktayım. Aslında bu durum zararlı gibi gözükse de çeşitli kazançları da olmuyor değil. Tıpkı bu yazıyı yazarak bundan sonra benzer problemleri nasıl çözerim sorusuna cevap bulduğum gibi. Elbette benim cevap bulmam demek sizlerinde sorununuza cevap bulmanız demek.

Şimdi gelelim asıl konumuza. Başlıkta ve yazımın başında da belirttiğim gibi siz de benim gibi flash belleğinizi bilgisayara taktınız içini açtınız ve dosyalarınız gitmiş,  Removable Disk diye bir şeyle karşılaşırsanız benim yaşadığım paniği yaşamayın. Neden mi? Çünkü ryilmaz.com var 🙂 Ya da flash belleğinizi açtınız, alan olarak dolu gözükmesine rağmen dosyaları göremiyor musunuz?Endişeye yer yok. Ramazan YILMAZ  var 🙂

Bilgisayarınız virüs kapmış durumda ve Flash Belleği açtığınızda Removable Disk adlı kısayoldan başka dosya gözükmemekte.Hemen windows xp için araçlar klasör seçeneklerinden, windows 8 işletim sistemi için herhangi bir klasördeyken  görünüm en sağda bulunan seçeneklere geliyoruz. Daha sonra görünüm sekmesinden ” Giz Dosya,Klasör ve Sürücülerü Göster”  diyoruz.  “Korunan İşletim Sistemi Dosyalarını gizle” deki tiki kaldırıyoruz.Yani göstermesini istiyoruz. Daha sonra flashımıza bakıyoruz ve dosyalarımızın içinde olduğu harddisk görünümlü yada farklı görünüm simgesi olan dosya geliyor,açıyoruz. Dosyalarımızı kopyalıyoruz. Daha sonra flash belleğimizi biçimlendiriyoruz ve dosyalarımızı tekrar geri atıyoruz. Hepsi bu kadar.

 removable-disk-sorunu

 

11 Responses so far.

 1. Veysi Adın dedi ki:

  eyw saolasın

 2. faruk dedi ki:

  tesekkurler

 3. metin dedi ki:

  Açıklama için çok teşekkürler. Bu illeti bilgisayardan nasıl kaldıracağız onu da yazarsanız seviniriz.

 4. clldll dedi ki:

  kesin çözüm: UsbFix

  http://www.en.usbfix.net/download/usbfix/

  virüslü flaşla birlikte tarat. kurtul

 5. yas dedi ki:

  Bu flash disk virüsünü kaldırmanız için ilk önce flashınızı yedekleyip biçimlendirin. Dosyalarınızı flashın içindeyken ara kısmına . yazarak görebilirsiniz. Daha sonra Combo Fix ile sistemi taratıp onarın. En son Bitdefender ile taratın sistemi. Not: Bitdefender şart değil fakat her antivirüs kaynak virüsü bulamıyor. Örn: Avira bulamayacaktır. Bu kadar.

 6. Mehmet dedi ki:

  Çok teşekkürler. Sayenizde büyük bir dertten kurtuldum.

 7. hj dedi ki:

  USBFIX olmuyor ,eşşek herif bi yerde okumuş oluyormuş gibi yazmış buraya.RYILMAZ senin dediğinde olmuyor malesef.

 8. Murat dedi ki:

  Adamsın o7

 9. Elif dedi ki:

  çok sinir bi şeydi ya çok teşekkürler

 10. Temel Ersin dedi ki:

  cok ama cok saolasın kardes 1 aydır kalbim sıkıstı resmen

 11. Ahmet dedi ki:

  Tesekkur ederim


Ara

Popular