Laptop Fanı Çok Fazla Ses Çıkarıyor -Isınıyor Sorunsalı

 Ben de sizler gibi Laptop Fanı Çok Fazla Ses Çıkarıyor yada bir başka deyişle laptop aşırı ısınıyor konularından şikayetçiydim ve bu konuda çeşitli derin araştırmalar yaptım. Birçok yerde laptomun tozlanmasının buna sebep olduğu yazıyordu.Ben de hemen temizleme konusunda denilenleri yaptım ancak sorunu yaşamaya devam ediyordum. Ben durumun bundan kaynaklanmadığını düşünerek araştırmalarıma devam ettim ve sorununun aşırı cpu tüketiminden kaynaklandığını yani  yazılımsal olduğunu,yazılımsal sorunların en başında da eski programlarla yeni kurulan bazı programların çakışması olduğunu öğrendim.

Aslında başlangıçta ben de yazılımsal bir sorun olduğunu hissediyordum ancak sorunu çözme noktasında genel olarak ctrl+alt+del yaparak görev yöneticisini açar ve işlemler kısmı ile ilgilenmekle yetinirdim. Bu yaklaşımın yanlış olduğunu gördüm ve işlemler kısmında fark edemediğim konuyu “Performans” sekmesi altında bulunan “Kaynak İzleyicisi” alanında keşfettim. Bu alanda cpu tüketimimize neden olan programları görebilirsiniz ve istediğiniz programları sonlandırabilirsiniz.Bu işlem basmaklarının sizde de problemli ortadan kaldıracağını umut ediyorum.

Aşırı CPU Tüketimi

asiri-cpu-tuketimi

CPU Tüketen Programları Kaldırdıktan Sonra

laptop-asiri-isinma-ses-cikarma

Yeni gelen ziyaretçilerimize  faydalı olması açısından aldığınız olumlu yada olumsuz sonuçları yorum kısmından paylaşabilirsiniz…Eğer yukarıda belirtilen çözümlerden sonra hala sorununuzu çözemediyseniz lütfen bunu da yorum kısmından banabildiriniz. En kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağım.

6 Comments

  1. madalya 6 Temmuz 2014
  2. sanane 30 Ekim 2014
  3. Ömer 20 Mayıs 2015
  4. JaturongKava 22 Ağustos 2015
  5. Efrah,m 23 Mart 2016
  6. zehra 16 Mart 2017

Leave a Reply