Home » Bilgisayar » Laptop Fanı Çok Fazla Ses Çıkarıyor -Isınıyor Sorunsalı

Laptop Fanı Çok Fazla Ses Çıkarıyor -Isınıyor Sorunsalı

 Ben de sizler gibi Laptop Fanı Çok Fazla Ses Çıkarıyor yada bir başka deyişle laptop aşırı ısınıyor konularından şikayetçiydim ve bu konuda çeşitli derin araştırmalar yaptım. Birçok yerde laptomun tozlanmasının buna sebep olduğu yazıyordu.Ben de hemen temizleme konusunda denilenleri yaptım ancak sorunu yaşamaya devam ediyordum. Ben durumun bundan kaynaklanmadığını düşünerek araştırmalarıma devam ettim ve sorununun aşırı cpu tüketiminden kaynaklandığını yani  yazılımsal olduğunu,yazılımsal sorunların en başında da eski programlarla yeni kurulan bazı programların çakışması olduğunu öğrendim.

Aslında başlangıçta ben de yazılımsal bir sorun olduğunu hissediyordum ancak sorunu çözme noktasında genel olarak ctrl+alt+del yaparak görev yöneticisini açar ve işlemler kısmı ile ilgilenmekle yetinirdim. Bu yaklaşımın yanlış olduğunu gördüm ve işlemler kısmında fark edemediğim konuyu “Performans” sekmesi altında bulunan “Kaynak İzleyicisi” alanında keşfettim. Bu alanda cpu tüketimimize neden olan programları görebilirsiniz ve istediğiniz programları sonlandırabilirsiniz.Bu işlem basmaklarının sizde de problemli ortadan kaldıracağını umut ediyorum.

Aşırı CPU Tüketimi

asiri-cpu-tuketimi

CPU Tüketen Programları Kaldırdıktan Sonra

laptop-asiri-isinma-ses-cikarma

Yeni gelen ziyaretçilerimize  faydalı olması açısından aldığınız olumlu yada olumsuz sonuçları yorum kısmından paylaşabilirsiniz…Eğer yukarıda belirtilen çözümlerden sonra hala sorununuzu çözemediyseniz lütfen bunu da yorum kısmından banabildiriniz. En kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağım.

,

Comments

 1. madalya dedi ki:

  Faydalı bilgiler teşekkürler..

 2. sanane dedi ki:

  mesajda uygunsuz içerik tespit edildi

 3. Ömer dedi ki:

  Allah razı olsun beni büyük bir dertten kurtardın.

 4. JaturongKava dedi ki:

  Tesekkurler ama duzelme yok 2 ay once pc ciye biraktim temizlik fan bakimlari felanlari yapilsin diye bi sure ses azaldi oyun vs oynayinca traktor gibi ses cikarmaya ve asiri isinmaya devam ediyor pil ölü sürekli prizde kullaniyorum ondan olabilirmi diye dusunmuyor degilim yardimci olurmusunuz notebook cok eski

 5. Efrah,m dedi ki:

  yaptım fakat fan hala çalışıyor. Laptopta hiç birşey yapmıyorum fakat yüksek hızda çalışıyor ve aşırı derecede ısınıyor. ayrıca şarj kablosunu çekincce fan nerdeyse duracak kadar yavaşlıyor. w7,w8,w8.1 ve w10 yaazılımlarının hepsinde aynı sıkıntı ile karşılaştım. çözümü bulamıyrum ve beni çok rahatsız ediyor.

 6. zehra dedi ki:

  abi peki hangilerinin gerekli hangilerinin gereksiz olduğunu nereden bilicez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*