Home » Teknoloji » Cep Telefonu » LG G3 Kasma Donma Yavaşlama Sorunu

LG G3 Kasma Donma Yavaşlama Sorunu

Merhaba ryilmaz.com ziyaretçileri. Bu yazımda sizlere LG G3 Kasma Donma Yavaşlama Sorunu na çözüm için kendimin de uyguladığı ve memnun kaldığım yöntemden bahsedeceğim. Her ne kadar LG G3 çok iyi bir telefon olsa da ben gibi çok yoğun kullanım vb. sebeplerle kasma donma yavaşlama sorunu yaşanmakta. Çeşitli sitelerde bu konuda telefonu fabrika ayarlarına döndürmek çözüm yöntemi olarak dile getirilmiş ancak ben bundan fayda sağlayamadım.

Yapılacak şey aslında basit ve bilindik. Fabrika ayarlarına dönmekle aynı gibi gözüken ama aslında çok büyük bir farkın olduğu bir formatlama sistemi. HARD RESET.

HARD RESET NASIL YAPILIR?

Bu işlem aynı zamanda LG G3 cihaz açılmıyor veya telefon ayarlarına erişilmiyor sorunsalına da çözüm olacaktır.  LG G3 üzerindeki donanım tuşlarını kullanarak telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

  • Telefonunuzu kapatınız.
  • Kapalı konumda iken telefonunuzun arka tarafında bulunan Sesi Azalt tuşuna basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Telefon açılıp, LG logosu gözüktüğünde Açma (Power) tuşundan parmağınızı çekin.
  • Parmağınızı çektikten hemen sonra tekrar Açma (Power) tuşuna basmaya devam edin.
  • FACTORY HARD RESET başlığı altında Erase all user data & restore default settings yazısı çıktığında Sesi Azalt tuşuyla Yes üzerine gelip, Açma (Power) tuşuna basınız.
  • Tekrar sorgu çıktığında Sesi Azalt tuşuyla Yes üzerine gelip, Açma (Power) tuşuna basınız.
  • LG G3 Format Atma işleminiz başlamıştır. İşlem tamamlandığında telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.

 

Sonucu yorum alanında belirtirseniz sevinirim.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*