Yaş Büyütme, Yaş Büyütme Davası, Resmi Yaş Hesaplama

Bedelliden sonra Yaş Büyütme, Yaş Büyütme Davası, Resmi Yaş Hesaplama gibi aramalar google da oldukça fazla aranmaya başladı.

Resmi Taş Hesaplama: http://yas.hesaplama.net/

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun çıkarılacak olan bedelli askerlik yasasından 28 yaşından gün almışların yararlanacağını açıklamasından sonra 27 ve 26 yaşındakiler Google’den mahkemeye gitmenin yollarını aramaya başladı. Peki “Yaş büyütme” davası işe yarar mı?

Bedelli askerlikte yaş sınırının 28 olması 27 ve 26 yaşındakileri farklı yollara yönlendirmeye başladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün yaptığı açıklamada çıkarılacak yeni bedelli askerlik yasasından 28 yaşından gün almışların 18 bin TL ödeyerek faydalanabileceğini açıkladı. Peki Yaş büyütme davası işe yarar mı?
 
1 Ocak 1988’den önce yani 31 Aralık 1987 günü doğanlar bedelli askerlikten faydalanamayacak. Bedelli bekleyen 27 ve 26 yaşındakiler bu durumda yaş büyütme yolunu araştırmaya başladılar. 28 yaş sınırı açıklanınca binlerce kişi google’de “yaş büyütme davası” ve “Bedelli askerlik öncesi yaş büyütme yapılır mı” şeklinde arama yaptı.
 
 
YAŞ BÜYÜSE DE BEDELLİ İMKANSIZ
 
Fakat bedleli yasası dava açarak yaşını büyütenleri kapsamıyır. Yani 26 yaşındaki bir kişi mahkeme yolu ile 2 yaş büyütüp resmen 28 yaşında olsa da bedelli askerlikten kesinlike faydalanamazlar.

Leave a Reply